dr Iga Sobczyk
Gabinet Premium

Opinie pacjentów

Skorzystałem z bezpłatnych konsultacji tak dla sprawdzenia. Zdziwiłem się mocno bo dietetyk dr Iga Sobczyk poświęciła mi bardzo dużo swojego czasu, przeanalizowała dokładnie wyniki badań, kolonoskopii. Zważyła mnie z analizą składu ciała. Chciałam tylko napisać , że to miłe gdy w dobie pośpiechu, życia w ciągłym biegu można znaleźć osobę z powołania. Dla której nie liczy się czas i pieniądze tylko druga osoba! Przekonałem się, że pomimo darmowej wizyty, zostałem przyjęty z najwyższą uwagą i zaangażowaniem.

Kazimierz Makowski, parchów

Poznaj inną historię

Teraz czuję się wspaniale

W porównaniu do okresu poprzedzającego terapię w moim życiu zmieniło się wiele. Zmienił się styl życia, waga, rozmiar odzieży. Zmieniłam się Ja. Stałam się dużo bardziej energiczna. Styl ubierania również się zmienił. Teraz noszę bardziej obcisłe ubrania, w których nie wyglądam jak w „za małych”. Czuję się nieporównywanie lepiej, gdyż mogę więcej. Mam więcej siły na codzienne czynności. W końcu nie mam wymówki, że „mi się nie chce”, ze „jestem zmęczona”, bo teraz robię coś z chęcią i każdy wysiłek fizyczny traktuję jako element kuracji odchudzającej i to w pewnym sensie motywuje mnie do tego by się ruszać.

czytaj więcej

Dieta lekkostrawna - 5,4 kg mniej w niespełna miesiąc

  • Justyna (47 lat)
  • (-5,4 kg) na diecie lekkostrawnej
  • Kobieta

Z przyczyn zdrowotnych pacjentka poddana została laparoskopii dolnej częsci jamy brzusznej. Ponadto wrzody żołądka, refluks i rozległe zapalenie błony śluzowej żołądka  wręcz zmusiły moją  pacjentkę Panią  Justynę  do wizyty u mnie w gabinecie. Przy tego typu problemach ze strony układu pokarmowego jedyną słuszną i zalecaną przez lekarzy gastroenterologów dietą -  jest dieta lekkostrawna. W diecie tej  dominują posiłki  z pieczywa pszennego, zmiksowane, zblendowane na gładką masę. W posiłkach obiadowych wskazane są ziemniaki w każdej postaci, a biały ryż czy pszenny makaron muszą być  bardzo dobrze ugotowane, rozgotowana wręcz przegotowane.  Zupki mleczne, zacierki, budynie,  kluseczki, kaszka manna, biała bułka z masłem, dżemem lub  marmoladą  to niektóre propzycje diety lekkostrawnej. Wymienione posiłki diety lekkostrawnej mają na celu załagodzić stan zapalny i nie podrażniać dodatkowo układu pokarmowego- co było głównym celem mojej pacjentki i gastroenterologa. Warto jednak wspomnieć, że taki sposób odżywiania NIE mobilizuje  organizmu  do redukcji wagi i tkanki tłuszczowej. 

Wczorajsze wyniki Pani Justyny pokazały jednak, że  przestrzegając dobrze zbilansowanej diety lekkostrawnej redukcja wagi jest jak najbardziej możliwa! A więc jak to ja powtarzam:  albo masz wyniki -  albo masz wymówki :) 

POKAŻ
dr Iga Sobczyk - ZnanyLekarz.pl
POKAŻ